طراحی سایت
دوشنبه 19 آذر 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

روحانی: با آمریکا مذاکره نمی کنیم / به دنبال اصلاح روابط با عربستان هستیم

 
رییس جمهوری با رد گزینه مذاکره با آمریکا در شرایط کنونی بر اصلاح روابط با عربستان سعودی، امارات و بحرین تاکید کرد.

حسن روحانی رییس جمهوری امروز( یکشنبه) در همایش روسای نمایندگی های ایران در خارج از کشور که درمرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد، با بیان اینکه توطئه آخر آمریکا، تلاش برای خسته کردن ملت ایران است، تصریح کرد : بدانید؛ ملت ایران آقاست و هرگز نوکر کسی نخواهد شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از ایرنا، روحانی با اشاره به اینکه ' تنگه های زیادی داریم؛ تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست' ، افزود: قادر نیستید ملت ایران را علیه امنیت و منافع ایران تحریک کنید.

رییس جمهوری اظهار داشت: به ملت ایران اعلام جنگ می کنید و دم از حمایت می زنید؟ در همه منطقه پهن شده اید؛ معنای حرف هایتان را بفهمید.

روحانی تاکید کرد: آمریکایی ها باید خوب بفهمند که صلح با ایران مادر صلح ها و جنگ با ایران مادر جنگ هاست.

وی با بیان اینکه دولت فعلی آمریکا همزمان در حال ستیز با دنیا و منافع ملی خودش است، خاطر نشان کرد: آقایی که الان در آمریکا روی کار است، هم تهدید و هم فرصت است.

رییس جمهوری یادآور شد: هیچگاه مثل اکنون نمی شد گفت که کاخ سفید ضد حقوق بین الملل و ضد جهان اسلام و ملت فلسطین است.

روحانی با اشاره به اینکه هرگاه اروپا به توافق با ما نزدیک شد، کاخ سفید نگذاشت، گفت: برجام، شکست توطئه 12 ساله علیه فناوری هسته ای ایران بود.

او با بیان اینکه برجام تصمیم یکپارچه تمام ارکان نظام بود، افزود: تهدید نمی پذیریم و توان ما بازدارنده است ؛ امروز اتحاد داخلی ما بیشتر از قبل است و تهدید، ما را منسجم تر می کند؛ حتما آمریکا را شکست می دهیم.

رییس جمهوری اضافه کرد: هزینه هایی خواهیم داد اما منافع بیشتری بدست می آوریم.

روحانی با اشاره به اینکه هدف اول امریکا، نقض برجام توسط خود ما بود، ادامه داد : آژانس را تحریک کردند و باز هم موفق نشدند؛ گام ناموفق سوم آمریکا، متقاعد کردن اروپا به اصلاح برجام بود. ترامپ زور زیادی زد اما مجبور شد تنهایی از برجام خارج شود.

او با اشاره به اینکه ایران در برابر ناپختگی ترامپ، هوشمندانه عمل کرد، گفت: آمریکا با همه دنیا علیه برجام تقابل می کند؛ آمریکای منزوی نباید جان بگیرد.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز بیش از هر زمان پیداست که مبنای رژیم صهیونیستی تجاوز و اشغال است، اظهار داشت: وقاحت را به جایی رسانده اند که می گویند فلسطین کشور اسلامی نیست.

روحانی تصریح کرد:حرف ما با همسایگان و جهان عرب در باره ماهیت اسرائیل اثبات شد؛ ضد حقوق بشرتر از رژیم صهیونیستی وجود ندارد، تا بحال می گفتند اسرائیل نمونه دمکراسی در منطقه است؛ امروز ثابت شده که کانون آپارتاید است.

وی با بیان اینکه فرصت برای ارتباط سفرا با افکار عمومی و جوانان جهان در فضای حقیقی و مجازی گسترده است، خاطر نشان کرد:وظایف دیپلمات های توانمند و عزیز سنگین تر از هر زمان دیگری است.

رییس جمهوری تاکید کرد: ملت ایران برای آزادی و استقلال، جلوی دیکتاتور دست نشانده ایستاد و مداخله گرتر از آمریکا علیه انقلاب و ملت ایران وجود ندارد.

روحانی با اشاره به اینکه سرنگونی، تجزیه، تحریم و تضعیف؛ سیاست های اصلی آمریکا علیه جمهوری اسلامی است، گفت: در دفاع مقدس جز چند کشور، همه جهان را علیه ملت ایران بسیج کردند و نتیجه نگرفتند.

وی یادآور شد : جنگ، توان ارتش را مضاعف کرد و جوانان انقلابی سپاه، قدرت نظامی جدید شدند.

رییس جمهوری با تجلیل از نقش سپاه در پاسداری از ایران ، گفت: دشمن در توطئه شکست و تجزیه ایران شکست خورد؛ توطئه سوم، تحریم به بهانه فعالیت هسته ای بود.

روحانی با بیان اینکه کار آمریکا، توطئه علیه ایران و ملت بزرگ ایران است،اضافه کرد: عمق راهبردی ایران از شرق تا شبه قاره، در غرب تا مدیترانه، در جنوب تا دریای سرخ و در شمال تا ‌‌‌قفقاز است.

وی با اشاره به اینکه ذات و فرهنگ ایرانی صلح طلبی و کمک به همسایگان در برابر آدم کش ها است، یادآور شد: داعش را ریشه کن کردیم و مردم منطقه را نجات دادیم؛ به خود افتخار می کنیم.

روحانی "تسلیم شدن" یا "مقاومت" را دو راه پیش روی ایران دانست و در شرایط کنونی سخن گفتن  با آمریکا را به معنای تسلیم و پایان دستاوردهای ایران دانست.

روحانی افزود ایران خواهان بهترین روابط  با همسایگان خود است و در شرایط جدید  به دنبال  اصلاح روابط با عربستان، امارات عربی متحده و بحرین است.

 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

پربازدیدترین های پنج روز گذشته

    طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر