طراحی سایت
چهارشنبه 1 اسفند 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

پاسخ استاندار خوزستان به انتقادهای روزهای اخیر؛ دل‌ها را به هم نزدیک کنیم

http://rahyabnews.com/files/fa/news/1395/6/13/69197_484.png
استاندار خوزستان در یادداشتی در پاسخ به برخی انتقادها، گفت: امروز که جامعه ما نیازمند همدلی است، گفتگو و همفکری با نخبگان ضرورتی اجتناب ناپذیر است و البته لازم است همه بجای آنکه بدنبال تقابل با این نقدها باشند، بر همگرایی و هم اندیشی تاکید نمایند. 
 
غلامرضا شریعتی در یادداشتی که یک نسخه آن برای شوشان ارسال شده، آورده است:
 
گفتگو، نقادی و پرسشگری از لوازم انکارناپذیر توسعه است و اگر این فضایی که امروز در عرصه اجتماعی و سیاسی استان شاهد آن هستیم در یکی دو دهه گذشته اینچنین شکوفا و بانشاط می‌بود، شاید شاهد انباشت مصائب و مشکلات مختلف نمی‌بودیم.
 
تردیدی نیست که فضای گفتگو و نقادی مکمل تلاش مسئولان و دولتمردان است. از این رو نباید از انتقادها برنجیم و لازم است با سعه صدر از انتقادها استقبال کنیم. 
 
من شک ندارم که نخبگان فرهنگی، هنری و سیاسی از روی دلسوزی و تعهد، مطالبات مردم را طرح می‌نمایند و معتقدم که باید انتقادات (بی آنکه قائل به مرزبندی منصفانه و غیرمنصفانه باشیم) و مواضع و پرسش‌های سرمایه‌های فرهنگی، هنری و سیاسی استان را با نهایت احترام بشنویم و بستر گفتگوی سازنده و معطوف به منافع مردم را فراهم کنیم.
 
برهمین اساس یادداشت برادر عزیزم جناب آقای کیانوش راد که شخصیتی موثر، اندیشمند و دلسوز هستند را از روی دغدغه‌مندی و علاقه به رفع مشکلات مردم می‌دانم.
 
هنرمندان هم همیشه سعی می‌کنند پژواک صدای مردم باشند و همدردی هنرمند عزیز هم استانی آقای حمید فرخ‌نژاد نیز نشان از علاقه و دل نگرانی او نسب به مردم صبور و نجیب خوزستان دارد.
 
نخبگان سیاسی، فرهنگی و هنری سرمایه‌های اجتماعی جامعه خوزستان هستند و باید مورد احترام و تکریم باشند.
 
امروز که جامعه ما نیازمند همدلی، هم‌افزایی و همکاری است، گفتگو و همفکری با نخبگان ضرورتی اجتناب ناپذیر است و البته لازم است همه دوستان عزیز بجای آنکه بدنبال پاسخ گفتن و یا تقابل با این نقدها باشند، بر همگرایی و هم اندیشی تاکید نمایند و از فضای مجادله و چالش در فضای عمومی بپرهیزند.
 
همه می‌دانیم که مشکلات موجود زاده‌ی گذشت زمان و انباشت در ادوار مختلف (بعضا اجتناب ناپذیر و بعضا قابل اجتناب) بوده است و البته در این دولت توجه ویژه ای به خوزستان شده است و فقط در یک مورد یعنی همین طرح انتقال آب به آبادان و خرمشهر در یکسال (سال۹۶) به اندازه همه سال‌های پیش از آن اعتبار اختصاص یافت (حدود ۹۰۰ میلیارد تومان) و یکصد کیلومتر آن اجرایی گردید و اگر این توجه دولت و حمایت شخص رییس‌جمهور آقای دکتر روحانی و فعالیت جهادی همه کارکنان و کارگران شریف در استان نبود، امروز نمی‌توانستیم از حل فوری و چندروزه مشکل سخن بگوییم و بسیار بیش از اکنون شرمنده مردم می‌بودیم.
 
معتقدم برای اداره استان نیازمند همراهی، همکاری و هم افزاییِ همه اندیشمندان، صاحب نظران و نخبگان فکری هستیم و ان‌شاالله در فرصتی مناسب، هم گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته و هم اولویت‌ها و برنامه‌های دولت در سال‌های اخیر را تقدیم این دوستان عزیز خواهم نمود و نقدها و پرسش‌های آنان را بر دیده منت گذاشته و دست همه نخبگان را برای توسعه استان و رفع مشکلات و نیازهای مردم شریف و نجیب خوزستان به گرمی می‌فشارم.
 
 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر