طراحی سایت
يكشنبه 1 مهر 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

هیئت امنای مسجد، خود را هیئت امـرا فرض نکنند

معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور، وظیفه هیئت امنای مسجد را خدمت به مردم ذکر کرد و گفت: نباید هیئت امنا خود را هیئت امرا فرض کنند و به جای خدمت به مردم امر و نهی کنند.

 

 وی با استناد به روایتی از امام مجتبی(ع) که فرمودند: «غفلت از زمانی آغاز شد که افراد از مسجد فاصله گرفتند»، تصریح کرد: امروز، دوران سختی است و به تعبیری دوران پیچ تاریخی است و کسانی می توانند خود و مملکتشان را حفظ کنند که از اندیشه درستی برخوردار باشند و بر اساس برنامه حرکت کنند.

 

جعفری با طرح این سؤال که امروز در پازل زندگی ما موضوع ارتباط با مسجد چقدر نقش آفرین است، به آسیب های حوزه مسجد اشاره و اذعان کرد: متاسفانه بسیاری از ما به عنوان خادم فرهنگی مسجد با وظایف خود آن گونه که باید آشنا نیستیم.

 

وی وظیفه هیات امنا مسجد را خدمت به مردم ذکر کرد و گفت: نباید هیات امنا خود را هیات امرا فرض کنند و به جای خدمت به مردم امر و نهی کنند. اگر این گونه باشد این هیات امنا، مسجد را به نماز خانه و امام جماعت را به پیش نماز تبدیل می کنند. 

 

این هیات امنا که بر مردم آقایی می کند نمی تواند مسجد را به جایگاه واقعی خود برساند.

 

 

(قسمتی از صحبتهای معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور)

 

 

متاسفانه در بعضی از مساجد بر خلاف صحبتهای معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور عمل می شود و بعضی  هیئت امنای مسجد، خود را هیئت امـرا فرض می کنند شاید هم وظیفه اصلی که خدمت به مردم است را فراموش کرده‌اند

 

امید است شکل فعلی را با کمی اصلاح بهبود بخشیده تا به وضعیت کنونی مساجد به صورت مطلوب تری برسند.

 

 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر