طراحی سایت
جمعه 23 آذر 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

صندوق بیمه کشاورزی از اولویت‌های بودجه دولت خارج شده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در طول پنج ساله گذشته صندوق بیمه محصولات کشاورزی از اولویت تامین بودجه دولت خارج شده است. 
 
عباس پاپی زاده اظهار کرد: با توجه به شرایط آبی کشور و این‌که سال آینده با وضعیتی سخت‌تر از امسال مواجه هستیم، دولت باید پیش‌بینی‌های لازم را از طرق مختلف برای جبران خسارت‌های وارد شده به کشاورزان انجام دهد.
 
وی افزود: یکی از راهکارها در این زمینه تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی است که دولت می‌تواند به کمک این صندوق خسارت‌های وارد شده به کشاورزان را جبران کند. متاسفانه در طول پنج ساله گذشته این صندوق از اولویت تامین بودجه دولت خارج شده است.
 
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از سال‌ها که خسارت کشاورزان به آن‌ها پرداخت می‌شود، عموما به دلیل پیگیری‌هایی است که از سوی مجلس انجام می‌گیرد. مجلس با تغییراتی که در بودجه سنواتی ایجاد می‌کند، مطالبات صندوق بیمه محصولات کشاورزی را از دولت دریافت و به این صندوق می‌دهد.
 
پاپی زاده یبان کرد: دولت باید برنامه دقیق‌تری برای سال زراعی آینده پیش بینی کند و یکسری از اقدامات را انجام دهد. تامین بودجه مورد نیاز صندوق بیمه محصولات کشاورزی و ترویج روش‌هایی با نیاز آبی کمتر و روش‌های آبیاری نوین از جمله اقداماتی است که دولت باید از اکنون آن‌ها را برای سال زراعی آینده پیگیری کند.
 
وی ادامه داد: کمیسیون کشاورزی نیز در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد. در این زمینه برای توسعه روش‌های آبیاری تحت فشار که مصرف آب کمتری دارند، در کمیسیون تلفیق بودجه باید نهایت تلاش را انجام داد تا بودجه خوبی برای این بخش قرار داده شود و همچنین مبلغی را نیز از صندوق توسعه ملی برای روش‌های آبیاری تحت فشار در نظر گرفت.
مرجع / ایسنا

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر