طراحی سایت
سه شنبه 2 بهمن 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

رئیس جمهور، به مردُم چه خواهد گفت؟/ آیا اصلاحات عمیق اقتصادی در راه است؟

 

 

 

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

«روح اله شریعتی»

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، امشب با مردم، رو در رو صحبت خواهد کرد.

 

به نظر می رسد پس از اعتراضات مردم در روزهای اخیر که تحلیل گران از آن به عنوان شورش گرسنگان یاد میکنند و بسیاری از مسءولان نظام،این اعتراض را به رسمیت شناخته و منهای برخی حرکتهای رادیکال و خشونت آمیز که مورد تائید هیچ یک از جناح های سیاسی و مردمی که سالها "نه به خشونت" گفته اند؛نبوده است؛لذا به سادگی هم نمیتوان از کنار اعتراض مردم،عبور کرد.

 

 

روحانی از سال ۹۲ سکان دولت تدبیر و امید را در دست گرفته است و بسیاری بر این عقیده هستند که علت پیروزی وی بر رقبا،وعده های رنگارنگ اقتصادی و دم زدن از فضای باز سیاسی ست.

 

فضای سیاسی کشور بعد از پیروزی حسن روحانی رو به آرامش نهاد و کشور از فضای تهمت های ناروا و "بگم بگم"  فاصله گرفته و به تعادلی نسبتا ایده آل رسیده است؛هر چند تکلیف محصورین انتخابات سال ۸۸ که مردم در اردیبهشت ۹۶ آن را به وضوح فریاد کشیده و از رییس جمهور درخواست رفع حصر نموده اند هنوز روشن نشده است ولی به نظر می رسد در آینده ای نزدیک،خبرهای خوبی به گوش برسد.

 

 

از مسایل سیاسی که به سرعت عبور کنیم؛دولت تدبیر و امید هنوز نتوانسته است به وعده های اقتصادی خود جامه عمل بپوشاند.اقتصاددانان دلایل بسیاری را برای این ناکامی برشمرده اند و اگر نگاهی اجمالی بر بودجه سال ۹۷ که تعمدا توسط دولت،در شبکه های اجتماعی منتشر شده است بیندازیم؛شاید به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

 

امشب دکتر روحانی می بایست از فضای آرمانی-رمانتیسمی فاصله گرفته و صریح و شفاف با مردمی که "غم نان" و رنج بیکاری آنها را آزرده خاطر کرده است؛رئالیستی سخن بگوید.

 

اقتصاد امروز ایران نیازمند اصلاحات عمیقی است که گسل های خطرناک میان فقرا و اغنیا یا به قول امروزی ها فاصله میان طبقه فرودست و متوسط را با طبقه مرفه جامعه به حداقل برساند.

 

شاید شروع  اصلاحات عمیق اقتصادی با دستور رهبری معظم انقلاب مبنی بر عدم دخالت نیروهای نظامی در مسائل اقتصادی آغاز شده باشد؛و بسیاری از روءسای جمهور اسلامی ایران بر این نکته صحّه گذاشته که درصد بسیار بالایی از بودجه اقتصادی کشور از اختیار آنها خارج بوده و این خود باعث بروز بسیاری از مشکلات و ناهماهنگی ها در سرویس دهی و خدمات دولت به مردم شده است.

 

باری؛

منتظر صحبت های امشب رئیس جمهور اسلامی ایران خواهیم  ماند و مطمئن هستیم که دولت تدبیر و امید صدای مردم را شنیده است و نیز بهتر میدانیم که مشکلات اقتصادی چندین ساله نیازمند هماهنگی تمامی قوا و نیروهای نظامی و انتظامی بوده و دولت،هرگز به تنهایی قادر به انجام این مهم نخواهد بود.

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ها   

 
0 #1 پاسخ: رئیس جمهور، به مردُم چه خواهد گفت؟/ آیا اصلاحات عمیق اقتصادی در راه است؟سعید 1396-11-02 13:34
روسیاهی شما تا ابد باقی می ماند
روز روشن دروغ می گویید
من ۶ سال است عقد کردم و نمی توانم زندگیم را شروع کنم
خدا از شما نگذرد
خدا از شما نگذرد که با دروغ مردم را فریب می دهی
شما اگر راست می گویی حقوق یک ماه خودت را به من بده تا باور کنم این دفعه راست می گویی
نقل قول کردن
 
 
0 #2 پاسخ: رئیس جمهور، به مردُم چه خواهد گفت؟/ آیا اصلاحات عمیق اقتصادی در راه است؟اکبر میرسالاری 1396-11-02 13:34
مثل همیشه عالی....سپاس از تحلیل های زیبای شما استاد عزیز
نقل قول کردن
 
 
0 #3 اصلاحاتاميرماني 1396-11-02 13:44
برخلاف بسياري كه از دولت انتظار دارن تمامي كاستي هاي نهادينه شده چندين دهه و بخصوص اين دهه ي آخر رو يك شبه سامان بده و بدين منظور شمشير از رو بسته و بجنگ نهادهايي كه دهه هاست به هيچ بخشي از بدنه دولت و قواي ديگر پاسخگو نبوده برود
بنده معتقدم كه اين رويه ي توام با آرامش و متانت و البته مصمم دولت كه باعث شده فضاي سياسي بدون تنشي رو بين قوا و سازمانهاي مختلف شاهد باشيم بسيار كارآمد تر خواهد بود كه نتايج اون رو دوستمون جناب شريعتي در اين مقاله بصورت مختصر و مفيد بيان نمودند
نقل قول کردن
 
 
0 #4 یک دوستشریف حسینی نژاد 1396-11-02 13:59
عالی بود جناب شریعتی
نقل قول کردن
 
 
0 #5 پاسخ: رئیس جمهور، به مردُم چه خواهد گفت؟/ آیا اصلاحات عمیق اقتصادی در راه است؟مرضیه 1396-11-02 14:40
احسنت عالی بود
انشاءالله شاهد رفع حصرباشیم
و دوم اینکه غم نان جمله قشنگی بود که خیلی ......... خاص بود
نقل قول کردن
 
 
0 #6 پاسخ: رئیس جمهور، به مردُم چه خواهد گفت؟/ آیا اصلاحات عمیق اقتصادی در راه است؟مجتبی 1396-11-02 14:42
جناب شریعتی احسنت ب قلمتون.شما درست میفرمایید ولی گوش ملت دیگه پرشده از این حرفهای تکراری که هیچ ثمره و حاصلی بهمراه نداشته و نخواهد داشت.دریغ از عمل....
نقل قول کردن
 
 
0 #7 پاسخ: رئیس جمهور، به مردُم چه خواهد گفت؟/ آیا اصلاحات عمیق اقتصادی در راه است؟راضیه 1396-11-02 15:20
جناب اقای شریعتی ازاینکه اقای روحانی دربسیاری ازحوزه های کاری شفاف نیستن ناراضی هستیم ،درحوزه اقتصادی،حوزه فرهنگی ،حوزه سیاسی و... بامحافظه کاری امور پیشرفت نخواهند کردکاش جسارت ایشان درشفاف سازی ا مو ربیشتر بود
نقل قول کردن
 
 
0 #8 اتش زیر خاکسترممبینی 1396-11-02 17:52
درود بر شما استاد شریعتی عزیز.تحلیل های شما همیشه عالی است.امیدواریم حکومت مداران در ایران صدای ملت رو شنیده باشن و به فکراصلاحات اساسی در کشور باشن وگرنه مردمی که اکنون میبینیم مثال خاکستر زیرآتش هستند که هرآن ممکن است ........
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر