طراحی سایت
سه شنبه 2 بهمن 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

حقوق شهروندی، کاروان های جشن عروسی و سر و صداهای نیمه شبانه

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

«علی عوض نژاد»

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، با پایان یافتن ماه محرم و صفر و آغاز جشن‌ های ازدواج، متاسفانه در این سنت حسنه و مبارک شاهد ناهنجاری جدیدی اجتماعی هستیم که در چند سال اخیر دامنگیر شهرها شده است.عده‎ای از افراد در مراسمات جشن عروسی با به راه انداختن کاروان های خودرویی و موتوری نامتعارف و ایجاد سر و صدا در معابر و خیابان‎های شهر تا نیمه شب، باعث سلب آسایش و ناراحتی عمومی شهروندان می شوند.
جشن عروسی که تمام می‌شود انبوه خودروها از جلوی تالارهای عروسی راه می‌افتند و افرادی به بهانه جشن و شادی اقدام به ایجاد سر و صدا و بعضاً حتی اقدام به بستن خیابان ها می‌کنند.

 


در این کارونها سرنشینان خودروهای همراه ماشین داماد و عروس با سرعت زیاد در خیابان ها حرکت و به بهانه شادی آسایش مردم را به هم میریزند.

 


بوق زدن‌های ممتد، گاز دادن های موتورسواران و صدای بلند موسیقی، نمونه بارزی از حرکاتی است که در این کاروان های جشن عروسی شاهدیم.


باید توجه داشته باشیم که نباید شادمانی ما موجب تجاوز به حقوق سایر افراد شود و از این رو حقوق شهروندی یکی از مواردی است که در زندگی مدرن باید به آن توجه کافی داشت و به واسطه اینکه ما می‌خواهیم شاد باشیم نمی‌توانیم آسایش دیگران را برهم بزنیم.یکی از راهکارهای حل مزاحمت‌های شبانه این عروسی ها، فرهنگی و انتظامی است؛ بنابراین با راه‌‌ حل های فرهنگی در ارائه سبک ازدواج متناسب با شرع و عرف، کنترل انتظامی نیز می توانند مفید و موثر واقع شود.

 


مطمعناً اگر سختگیری نیروی انتظامی در چند مورد اتفاق بیفتد، در کنترل این موضوع و بهره مندی مردم از آرامش و آسایش که جزو حقوق شهروندی آنان محسوب می شود؛ تاثیرگزار خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر