طراحی سایت
پنجشنبه 2 خرداد 1398.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

هفتکلم، تولدت مبارک

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، زادروز شهر "هفتكل" كه توان و وجود خود را صادقانه در طبق اخلاص فداى سرزمین پدری كرد در روز "سيزدهم ارديبهشت" حادث شد و دیروز سیزدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ هفتکل ٩٣ساله شد.

 

سیزدهم اردیبهشت ماه سال ١٣۰۶ خورشیدی مته ی حفاری شرکت "ویلیام ناکس دارسی" در چاه شماره یک هفتکل به نفت رسید و لحظاتی بعد طلای سیاه از دل زمین در منطقه ای بنام "طوف سفید" فوران کرد تا دومین شهر نفتی ایران متولد شود.

 

این خبر از طریق خط تلفنی که بین هفتکل و مسجد سلیمان دایر بود مخابره شد و دقایقی بعد مسئولین شرکت "دارسی" خبر را دریافت کردند و پس از آن مته های حفاری با اطمینان شروع به حفر چاههای توسعه ای کردند به نحوی که در مدت زمانی کوتاه در منطقه ی "فلوتین" چندین حلقه چاه دیگر نیز به نفت رسید، همزمان با حفاری اولین چاه در دومین شهر نفتی ایران، شرکت نفت انگلیس شروع به ساخت و ساز برای نیروی انسانیِ خود کرد و همین امر بهانه ای شد برای ساخت محلی بنام "هفتکَل" در دشت "طوف سفید".

 

البته در ابتدا این ساخت و سازها در منطقه ی فلوتین صورت گرفت اما بدلیل  وجود دستگاههای حفاری، چاههای متعدد نفت و تأسيسات ذيربط ساخت و سازهای ثانویه در دشت "طوف سفید" انجام شد و با به نفت رسیدن چاهها، ساختمانهاى ادارى و منازل مسكونى از قبيل: بنگله ها، سه اتاقی ها، تک اتاقی ها و ده فوتی ها ساخته شد و کارگران از نقاط مختلف ایران به سمت هفتکل سرازیر شدند. از سوی دیگر به دلیل کارگری بودن شهر، نیاز به بازار احساس شد و به همین دلیل شغل های مختلفی نیز در کنار نفت فعال شدند. 

 

 ۹۳ سال از تولد دومین شهر نفتی ایران می گذرد و این شهر همچنان روزانه بیش از چهل وشش هزار بشکه نفت و چهل و شش میلیون فوت مکعب گاز تولید می کند.

 

تولدت مبارک هفتکل...

 

دیدگاه‌ها   

 
0 #1 پاسخ: هفتکلم، تولدت مبارکعالی 1398-02-27 00:16
هفتکل شهرداری آمد در سال ۹۸ و به مدارس رنگ داد و جاده کج و موج ساخت و... و تاریخ تو را نابود کرد . شورای شهری که پول آمدید منصب را محکم گرفتید آیا نمی دانشستید این هفتکل است نه هفتکل. خدا همه را ببخشد
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر