طراحی سایت
پنجشنبه 31 مرداد 1398.

برنامه جبران خسارت مناطق سیل‌زده هفته آینده ارایه می شود

 

امیر امینی از شروع بررسی میزان خسارت سیل خبر داد و افزود: بعضی از بخش های حوزه وزارت راه که با پدیده سیل و سیلاب درگیر شده قابل بازسازی است و بخش های دیگری از آن نیاز به انجام عملیات عمرانی مجدد دارند.

وی ادامه داد: با توجه به دستور رییس جمهوری منبی بر اینکه وزارتخانه ها برنامه بازسازی را تدوین و مدیریت کنند هم اکنون برآوردها در حال تکمیل هستند.
معاون برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی بخش زیادی از خسارات سیل را در خوزستان در بخش منازل روستایی اعلام کرد و گفت: بنیاد مسکن در این زمینه ماموریت دارد که نسبت به روستاهایی که به جابجایی نیاز دارند اقدام کند.
وی در ادامه به حجم بالای خسارت در حوزه جاده ای و حمل و نقلی اشاره کرد و افزود:در سیل خوزستان جاده های اصلی و روستایی متعددی آسیب دیده اند که باید ترمیم شود.
امینی ادامه داد: این امر با ایجاد منابع و مدیریت اجرا که با هم افزایی داخلی دستگاه ها و همچنین کمک های دولت از سر جمع بودجه عمومی تامین می شود، محقق خواهد شد.

** شهرهای خوزستان دچار آسیب جدی نشدند
وی گفت: ورود به موقع دستگاه های زیر مجموعه این وزارتخانه برای مقابله با سیلاب باعث شد تا شهرهای خوزستان دچار آسیب جدی نشوند.
امینی به ایجاد سیل بندهای مستحکم در مناطق شهری درگیر با سیلاب اشاره کرد و گفت: اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با مدیریت ماشین آلات و نیروی انسانی توانست شهرهایی که بحران آنها را تهدید می کرد را حفظ کند.
وی یادآور شد: به این منظور ماشین آلات متعددی از دیگر استان های کشور برای این موضوع با استان خوزستان همکاری کردند.
سیلاب در هفته اخیر در برخی مناطق اهواز، شوشتر و حمیدیه فروکش کرده است و به گفته استاندار خوزستان در مناطق جنوب خوزستان نیز تا پایان هفته فروکش می کند و وضعیت این استان در بیشتر نقاط به حالت عادی خود باز می گردد.
خوزستان 18 هزار کیلومتر جاده ، 56 محور ارتباطی اصلی و فرعی و کمتر از یک هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه وجود دارد.
وزیر کشور فرمانده قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده است.

مرجع / ایرنا

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر