طراحی سایت
چهارشنبه 26 تير 1398.

سیلاب ۲۰ روستای شادگان را تهدید می کند

 

 

سعید حاجیان وضعیت 20 روستای بخش مرکزی این شهرستان را سخت توصیف کرد و افزود: نهر بحره با افزایش دبی مواجه شده که با شرایط فعلی 20 روستا را با شرایط بحرانی مواجه کرده است.
وی تصریح کرد: تاکنون یک روستا در بخش مرکزی و 2 روستا نیر در دارخوین با ورود سیلاب تخلیه شدند.
وی همچنین بیان داشت:آب تالاب شادگان اکنون با افزایش حجم مواجه شده است ولی تاکنون دستوری مبنی بر تخلیه روستای صراخیه داده نشده است.
حاجیان افزود: البته برخی اهالی صراخیه که نگران سیلاب بودند وسایل خانگی و گران قیمت خود را از روستا خارج کردند ولی اکنون سیلاب این روستا را تهدید نمی کند.
فرماندار شادگان اظهار داشت: با توجه به افزایش دبی رودخانه کارون در روزهای آتی مسیر ارتباطی دارخوین به شادگان لوله گذاری بیشتری خواهد شد تا برای تردد مشکلی ایجاد نشود.
تاکنون 270 روستا به صورت کلی و جزیی در استان خوزستان به دلیل سیلاب تخلیه شده که از این تعداد 114 روستا دچار آبگرفتگی شده اند.
120 هزار نفر از مردم سیل زده استان خوزستان در پادگان ها ، مدارس، مساجد، حسینیه ها، چادرها، و دیگر مکان های اسکان اضطراری اسکان داده شده اند.
طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق خوزستان شده است.

مرجع / ایرنا

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر