طراحی سایت
يكشنبه 5 خرداد 1398.

فرمانداران شهرهای خوزستان موظف به اجرای برنامه ۳۰-۶۰ شدند

غلامرضا شریعتی  امروز در آخرین جلسه شورای اداری خوزستان که در محل بیمارستان صحرایی امام حسین (ع) برگزار شد با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی و ورود مسافران به شهرهای خوزستان، اظهار داشت: امسال به لطف بارش‌های الهی وضعیت آب‌وهوای استان، شرایط مطلوبی را برای حضور مسافران نوروزی مهیا کرده و پیش‌بینی می‌کنیم در تعطیلانت نوروز شاهد افزایش چشمگیر مسافران به خوزستان باشیم.

وی افزود: تعطیلات نوروزی تقریباً با ولات امام علی (ع) و پایان تعطیلات با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) همراه شده که از این بابت فرمانداران شهرها باید به‌طور جد در زیبایی، نو کردن و ایجاد محیطی شاد در شب‌های مختلف برای مردم به‌ویژه میهمانان نوروزی تلاش کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد: فرمانداران باید شهرداران را به پاکیزگی و زیبا کردن شهرها موظف کرده و تلاش کنند شرایطی برای تزریق امید و نشاط به جامعه فراهم شود.

شریعتی تصریح کرد: برنامه‌های برگزار شده در ایام تعطیلات باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اجرا شوند که همه به‌ خصوص جوانان از برنامه لذت برده و میزبانان خوبی برای هم‌وطنان باشیم.

وی در ادامه تأکید کرد: میهمانان نوروزی باید با امنیت، آسایش و رفاه به خوزستان واردشده و با رضایتمندی از استان خارج شوند.

استاندار خوزستان با اشاره به کاهش تلفات جاده‌ای در سال 97 گفت: در تصادفات جاده‌ای کشور، سالانه بیش از 17 هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند اگرچه این عدد در گذشته 25 هزار نفر بوده و امروز به 17 هزار رسیده اما کاهش آن نیازمند برنامه‌ریزی‌های بین بخشی سنگینی از سوی دستگاه‌های مختلف است.

شریعتی ادامه داد: براساس مطالعات انجام‌شده 60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد بنابراین کارگروه تحت عنوان 6030 در این خصوص تشکیل و همه فرمانداران موظف به تشکیل آن در شهرهای خود هستند.

وی تأکید کرد: فرمانداران کارگروه لازم را در شهرستان خود برگزار و اقدامات لازم را در 30 کیلومتری شهرها ایجاد کنند به‌نحوی‌که در 30 کیلومتر منتهی به شهرستان شرایطی مهیا شود که رانندگان استراحت کرده و سپس به مسیر خود ادامه دهند.

شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور کاروان‌های راهیان نور در استان اشاره کرد و گفت: من به همه مدیران ازجمله فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان تأکید می‌کنم در تسهیل کار کاروان‌های راهیان نور از هیچ کمکی دریغ نکنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با مسئولان راهیان نور، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی داشته باشند و بر حفظ امنیت کاروان‌های راهیان نور تأکید می‌کنم تا این عزیزان با خاطره خوبی به استان‌های خود برگردند.

مرجع / تسنیم

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر