طراحی سایت
پنجشنبه 2 خرداد 1398.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

گام دوم انقلاب و آموزش و پرورش

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:

«دکتر مالک خدادادی»


 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، بیانیه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی بیانگر نقشه راه و استراتژی هدفمند جمهوری اسلامی است. این بیانیه با تکیه بر بصیرت‌مندی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) افق‌های روشن فراروی کشور را نشان و نمایان می سازد، که می‌توان آنها را در چندین محور تعیین‌کننده تبیین نمود:

 

١- برقراری تمدن نوین اسلامی، هدف اساسی و اولیه این بیانیه است. این امر مهم ازطریق دستگاه‌های فرهنگی و فرهنگ‌ساز میسر است که آموزش پرورش مهم‌ترین و بزرگترین نهاد انسان‌ساز و فرهنگ‌ساز ، متولی این نهضت است. 

 

٢- مخاطب اصلی این بیانیه جوانان هستند. همان طور که در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جوانان محوریت اصلی را در دست داشتند بی شک رسالت جوانان در این برهه زمانی، خطیر و مهم است به شرطی که شعار جوان‌گرایی دولت مردان از حرف به عمل درآید.

 

٣- جهت تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی در گام دوم باید با تمام توان و تعهد و تخصص به عرصه‌ی عمل گام نهاد. آغاز کننده‌ی این تفکر همیشگی همانند دهه‌ی اول انقلاب ، مدیران و مسئولان هستند. آموزش و پرورش بعنوان نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی،  رسالت خطیر تربیت نسل های آینده را بر عهده دارد.

 

۴- با اندیشه‌ی انقلابی، عمل انقلابی و روحیه‌ی جهادی می‌توان به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی دست یافت. آموزش و پرورش می‌تواند به عنوان بزرگترین نظام تعلیم وتربیت کشور اندیشه‌سازی کند و دانش آموزانی عملگرا و دغدغه‌مند (روحیه جهادی) تربیت کند.

 

۵- تکیه بر مردم و توان داخلی کشور و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی درون جامعه ، که گفتمان همیشگی مقام معظم رهبری است. در دو دهه‌ی اخیر نام‌گذاری سال‌های متمادی و متوالی توسط مقام معظم رهبری حاکی از این موضوع مهم و مؤثر است. این دیدگاه محوری سبب خودباوری و خوداتکایی درون کشور شده ، توسعه و بسط این اندیشه و تربیت انسان‌هایی با این رویکرد بر عهده‌ی آموزش و پروش است.

 

بنابراین در راستای تحقق مبانی فکری و نظری مستدل و محکم این بیانیه ، توجه دولت مردان به این رویکردها در نظام تعلیم و تربیت حائز اهمیت است:

 

الف- توجه و تأکید بر آموزه‌های اسلامی و ایرانی در فلسفه آموزش و پرورش

ب- اجرای کامل سند تحول بنیادین در محتوای آموزش پرورش

 ج- چابک‌سازی سریع  در ساختار  گسترده آموزش و پرورش

 د- جوان‌گرایی ، تخصص‌گرایی و تعهدگرایی در فرایند مدیریت آموزش و پرورش

ه- دمیدن روحیه‌ی جهادی انقلابی و مردمی در کالبد آموزش و پرورش

و- اجرای نظام رتبه‌بندی و توجه به رفاه و معیشت در زندگی معلمان، توسط دولت مردان می‌تواند،

 

شیرازه تحقق تمام شرط و شروط گفته‌های گفتمان گفته شده باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر