طراحی سایت
چهارشنبه 26 دي 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

عملکرد هفتکل و ۱۰شهرستان دیگر در ارایه طرح اشتغالزایی ضعیف است

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل به نقل از ایرنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: عملکرد چهار شهرستان خوزستان در ارایه طرح برای اشتغالزایی صفر بوده و 6 شهرستان نیز عملکرد زیر چهار طرح داشته اند.


سید نور محمدپور یکشنبه در جلسه شورای اشتغال خوزستان در استانداری خوزستان افزود: شهرستان اندیکا، حمیدیه، گتوند و لالی هیچ طرح اشتغال فراگیری به دبیرخانه این شورا ارایه نکردند و شهرستان های امیدیه، رامشیر، هفتـکل، هندیجان، دشت آزادگان هرکدام با یک طرح و شهرستان کارون با چهار طرح هم عملکرد ضعیفی داشتند.


وی گفت: کل طرح های ارجاع شده به دبیرخانه کارگروه اشتغال خوزستان یکهزار و 248 طرح بوده که از این تعداد تاکنون 603 طرح مصوب شده است.


محمدپور بای بیان اینکه چهار هزار و 600 میلیارد ریال برای اجرای این طرح اختصاص یافته افزود: در این طرح که اواخر پارسال آغاز شده قابلیت ایجاد اشتغال برای چهار هزار و 797 نفر پیش بینی شده است.


وی ادامه داد: 332 طرح روستایی با یکهزار و 700 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که برای 2هزار و 47 نفر شغل ایجاد می کند؛ 271 طرح فراگیر نیز با 2هزار و 890 میلیارد ریال نیز به تصویب رسیده که قابلیت ایجاد اشتغال برای 2هزار و 750 نفر را دارد.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از ایجاد این طرح را اشتغال فراگیر دانست و گفت: ایجاد شغل در خوزستان نیازمند توجه به زنجیره تولید و جلوگیری از تصویب طرح های تکراری است.


وی با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، سرانه اشتغال 750 میلیون ریال است افزود: برخی طرح های اشتغال در خوزستان به اعتباری بیش از 2 برابر این رقم نیاز دارند.


بر اساس آمار رسمی، خوزستان از لحاظ بیکاری رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده که در صورت توجه به سرمایه گذاری به ویژه در بخش نفت و گاز و صنایع، می تواند در زمره استان های فعال در بخش اشتغال محسوب شود.


بر پایه این گزارش در پنج سال گذشته بیش از 108 هزار شغل پایدار در خوزستان ایجاد شده که به دلیل آمار بالای بیکاری این تعداد خیلی به چشم نیامده است.

 

 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر