طراحی سایت
جمعه 23 آذر 1397.

تبلیـغـات

چاپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

تشریفات مناقصه فاز اول تصفیه خانه کاید رفیع در حال برگزاری است/ روزانه پانزده هزار متر مکعب آب وارد شبکه هفتکل می شود

 

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، مهندس سید علیمراد موسوی مدیر آبفای هفتکل ظهر امروز در اولین نشست خبری این اداره با خبرنگاران هفتکل با اشاره به مطالب پیش گفته اضافه کرد: یکصد و چهل کیلومتر خطوط فلزی آب را از دو محل رود زرد ماشین و رود زرد کاید رفیع به هفتکل انتقال داده و در سطح شهر نیز حدود صد کیلومتر خطوط انتقال داخلی وجود دارد که بخشی از این خطوط بدلیل آزبست و فرسوده بودن دچار شکستگی شده و همین امر مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده و پس از وصل مجدد نیز باعث کدورت موقتی آب می شود به همین دلیل پیگیری کردیم که شبکه داخلی شهر اصلاح شود و پس از یازده سال موافقت این امر اخذ شد و به زودی دوازده کیلومتر از شبکه درون شهری اصلاح خواهد شد.

 

عکس - خبرگزاری ندای هفتکل:موسوی ادامه داد: نزدیک به سه سال است که حوضچه پیش ته نشین آب هفتکل با قدمتی بیش از هشتاد سال در منطقه فلوتین شکسته و از بین رفت و در این مدت این اداره برای پایداری شبکه آب با مشکلاتی مواجه بود و اخیرا موافقت ساخت این حوضچه با ظرفیت دو هزار مترمکعب اخذ شد ودر آینده عملیات ساخت آن در منطقه فلوتین آغاز خواهد شد.

 

مدیر آبفای هفتکل به کیفیت آب این شهر هم گریزی زد و ادامه داد:هر ماه شانزده بار آب هفتکل از نظر میکروبی و شیمیایی  نمونه برداری می شود و تاکنون حتی یکبار هم مشکلی در این مورد گزارش نشد. از نظر کیفیت نیز EC آب هفتکل زیر هزار می باشد و اگر تصفیه خانه کاید رفیع برای زلال سازی وارد مدار شود کیفیت به مراتب بالاتر هم خواهد رفت.

 

وی ادامه داد: تکمیل فاز اول تصفیه خانه کاید رفیع در مرحله مناقصه است و امیدواریم با تکمیل فاز اول و شروع به کار فاز دوم، آب شرب هفتکل با بالاترین و زلاترین کیفیت تحویل مشترکین شود.

 

سید علیمراد موسوی به حقوق معوقه پرسنل این اداره هم گریزی زد و افزود: پرسنل آبفای هفتکل همچمون دیگر همکاران استان چند ماهی است حقوق دریافت نکردند و این موضوع بدلیل عدم گران شدن قیمت آب در دوسال اخیر ارتباط مستقیم دارد. در این دوسال حقوق و مزایا و هزینه امورعمرانی و جاری افزایش داشت اما درآمدها تغییری نداشتند وبه همین دلیل پرداخت حقوق با مشکلاتی مواجه شد که امیدواریم با پرداخت قبوض آب بهاء توسط مشترکین، مشکل دیر کرد حقوق پرسنل نیز بر طرف شود.

 

سید علیمراد موسوی به دستگاههای تصفیه آب منازل هم گریزی زد و گفت: این دستگاهها اکثر املاح مفید آب را حذف کرده و آب زلال اما کم خاصیتی تحویل می دهند لذا بهتر است شهروندان به سلامت و کیفیت آب درون شبکه اطمینان داشته باشند.

 

موسوی به پروژه آب شمال شرق هم اشاره کرد و اضافه کرد:هفتکل نیز در این پروژه بزرگ دیده شده و با وصل شدن به این شبکه مشکل تامین آب شرب هفتکلی ها برای سالهای پیش رو نیز حل می شود. 

 

موسوی از فرهنگ مصرف آب هفتکلی ها نیز قدردانی کرد و گفت: بدلیل همراهی مردم در تابستان گذشته، هفتکل از معدود شهرستانهای استان بود که کمترین تنش تولید آب را داشت لذا بازهم مردم را به مصرف بهینه و پرداخت بهنگام آب بهاء مصرفی دعوت می کنم.

 

 

 

هفتکلی ها

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر