طراحی سایت
دوشنبه 1 مرداد 1397.

تبلیـغـات

جهت نمایش بزرگتر، کلیک کنید

چلپخانه

http://s5.picofile.com/file/8115543700/ad18.gif.gif

http://doctorwp.com/wp-content/uploads/2014/01/ads-120-240-11.gif

خورنا

خوز نیوز

شوشان

روناش

خبرگزاری ندای هفتکل - هفتکل ندا

ورود کاربران

تحلیلی کوتاه بر نحوی تقسیم بودجه هفتکل در سال مالی ۹۶

 

 به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، بودجه سند یا برنامه ای است که بر اساس آن دولت موظف است طبق برنامه‌ریزی کوتاه‌ مدت یک‌ساله، امور مالی و نحوه توزیع اعتبارها را به اجرا در آورد.

 تنظیم و تهیه بودجه و اعتبارات هر شهرستان نه تنها ضروری، بلکه یک تکلیف قانونی و اجتناب ناپذیر است. در این رابطه تقدم قانون بر اصول، یک اصل انکار ناپذیر تلقی می شود و از طرف دیگر بودجه، برنامه آتی شهرستان است که در قالب اعداد و ارقام قابل سنجش به پول، شناسایی و بیان می گردد.

 از این سوی کارشناسان و طراحان این برنامه بایستی با ابتکار عمل و نیز آزادی تفکر و خلاقیتی روشن و آگاه، مشکلات و معضلات شهرستان تحت نظر خود را شناسایی و نسبت به حل و فصل آن اقدام کنند و در طرح و برنامه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سلامت، عمران، ورزش و... اعمال نمایند.

 بودجه معمولا به 2 بخش به شهرستان تخصیص میابد. 1- بودجه عمومی دولتی 2- بودجه شرکت های وابسته به دولت

 بر اساس پیگیری های ندای هفتکل در سال مالی 96 کل بودجه شهرستان هفتکل اعم از بودجه دولتی، توازن و تملک نفت نزدیک به 18 میلیارد و 500 میلیون تومان می باشد که در واقع باید در یک سال پیش رو در شهرستان هفتکل این بودجه صرف شود.

 کارشناسان و طراحان بودجه شهرستان هفتکل نیز بر اساس میزان بودجه باید این سند را طوری تنظیم کنند که هر اداره بر حسب میزان عملکرد خود در یک سال پیش رو، چه مقدار بودجه به آن اختصاص یابد.

 به عنوان مثال بر حسب عملکرد شبکه بهداشت و درمان و شبکه دامپزشکی باید فرق بین این دو اداره در تخصیص بودجه رعایت شود و بودجه شبکه بهداشت و درمان قطعاً باید بیشتر از شبکه دامپزشکی باشد.

 متاسفانه کارشناسان و طراحان برنامه و بودجه هفتکل، بودجه این شهرستان را طوری تنظیم کرده اند که بودجه اداره امور عشایر، بیشتر از بودجه اداره تربیت بدنی با بیش از 10 هیئت ورزشی اعلام تخصیص یافته است.

 فرمانداری هفتکل میزان اعتبار جهادکشاورزی را از اعتبارات جاری در سال 96 یک میلیارد و شهرداری را صفر اعلام کرده است.

 البته در زمینه اعتبارات توازن(ماده 180) برای شهرداری 2میلیارد در نظر گرفته شد که معمولاً اعتبار ماده توازن یا تخصیص نمی یابد یا به سختی می توان بخشی از آن را جذب کرد.

 ندای هفتکل برای شفاف سازی و اطلاع شهروندان، اسامی و میزان بودجه اعلام شده به برخی از ادارات را در زیر منتشر کرده است.امور عشایر یک میلیارد و 30 میلیون تومان


راهداری یک میلیارد و 200 میلیون تومان


راه و شهرسازی یک میلیارد


جهادکشاورزی یک میلیارد


آب روستایی 595 میلیون


آموزش و پرورش 237 میلیون


تربیت بدنی 230 میلیون


منابع طبیعی 250میلیون


دامپزشکی 90میلیون


بهداشت 70میلیون


فنی و حرفه ای 30 میلیون


تبلیغات اسلامی 3 میلیون


ارشاد اسلامی صفر

 


جالب تر آن در این سند برای جهادکشاورزی آمده است که جهت توسعه آموزش و ترویج 85 میلیون و آموزش زنان روستایی 30 میلیون درنظر گرفته است اما برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با دهها انجمن فرهنگی هنری هیچ بودجه ای در نظر گرفته نشد.

 و در پایان باید به این نتیجه رسید که طراحان و کارشناسان تقسیم بودجه و اعتبارات شهرستان هفتکل، اهمیت دامپزشکی را بیشتر از اهمیت بهداشت و درمان فردی و بودجه امور عشایر را بیشتر از اداره فرهنگ و ارشاد و تبلیغات اسلامی در مقابل این همه تهاجمات غربی ضد فرهنگی در نظر گرفته اند.

 گزارش از: علی عوض نژاد

 

دیدگاه‌ها   

 
0 #1 پاسخ: تحلیلی کوتاه بر نحویه تقسیم بودجه هفتکل در سال مالی ۹۶رضا جان 1396-06-03 00:33
نه فرمانداری و نه مردم هیچ وقت به فکر سلامت شهروندان و پیشرفت شبکه جهت انجام این امر نبوده و فقط توقعات خود را از شبکه بهداشت و درمان بالا میبرند.آخه با ۷۰ ملیون بودجه چه تجهیزاتی میشه خرید که انتظار دارید بهداشت در درمان بیماران کوتاهی میکند.......... ...
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

اوقات شرعی


انجمن جوملای ایران

پیش بینی وضعیت آب و هوا

طراحی سایت و میزبانی وب : نوین وب گستر